Popradská

Espresso selection

2. august 2017

Zrnkovým kávam Colombia espresso, Espresso professional a Finca caffé prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží… celý článok

Spoločnosť a médiá

Naša firma, Baliarne Obchodu, a. s. Poprad si dlhoročne udržiava pozíciu najväčšieho domáceho dodávateľa kávy a čaju na slovenskom trhu. V súčasnosti disponujeme najmodernejšími technológiami a výrobnými zariadeniami na ich spracovanie.

Naším cieľom je čo najväčšia spokojnosť zákazníka, dosiahnutie čo najvyššej kvality a zároveň dodržiavanie európskych štandardov vo všetkých oblastiach vrátane bezpečnosti a ekológie. Na jeho dosiahnutie využívame celé svoje know how, technológie a investície.

Politika integrovaného manažérskeho systému

História firmy

Jej začiatky siahajú do roku 1955. Za päťdesiat rokov svojej existencie prešla mnohými štádiami a zmenami. Pracovalo v nej množstvo schopných ľudí. Výrobný program je teraz – rovnako ako na začiatku – spätý predovšetkým s kávou a čajom. Ostatné výrobky sa postupne obmieňali, či dopĺňali. Sme spoločnosť s výlučne slovenským kapitálom, ktorá presadzuje tradičné, už roky známe značky, no zároveň sústavne sledujeme nové trendy vývoja.

Dňa 1. januára 1955 vznikli v Poprade Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu. Svoju činnosť začali v dvoch garážach so šiestimi zamestnancami. Prvá pražička mala obsah násypu 45 a 90 kg zelenej kávy. V rokoch 1958 až 1962 vyrástol nový závod s výrobnou kapacitou až 450 ton kávy ročne. Firma prešla zložitým vývojom v rámci niekoľkých štátnych zriadení – Československej socialistickej republiky, Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a Slovenskej republiky – od štátneho podniku k stopercentnej súkromnej akciovej spoločnosti.

Svoju činnosť začali v dvoch garážach so šiestimi zamestnancami Stará budova Pražiarní Začiatky Staré logo

Vývoj firmy
1955 založené ako Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu, začiatky činnosti v dvoch garážach so šiestimi zamestnancami
Produkty Produkty
1994začatie predaja ovocných čajov ako prvá firma na Slovensku (prvé príchute višňa a jahoda)
1994prechod do súkromného vlastníctva - zriadenie zamestnanecká akciová spoločnosť
1999 postavenie nového produkčného závodu v Spišskej Belej
2005 získanie certifikátov ISO
2008 najväčší spracovateľ kávy na Slovensku s trhovým podielom v prémiu 63 % a najväčší spracovateľ čaju s trhovým podielom až do 45 %
Spoločnosť dnes, certifikáty

Budova - Baliarne obchodu a.s. PopradZávod v Poprade zmenil svoj ráz. Kompletne sa zrekonštruovali výrobne kávy, čaju a sklady. V Poprade a v Spišskej Belej sme dali do užívania nové administratívne budovy. Poprad sa stal centrom spracovania kávy, čierneho čaju a zároveň administratívnou základňou celého podniku. V Spišskej Belej, ktorá sa nachádza 26 km od Popradu, sú sklady všetkých surovín, vyrábajú sa tu chipsy, spracúvajú suché plody a ovocné čaje.

Firma investovala nemalé finančné prostriedky do moderných výrobných zariadení renomovaných značiek, ako sú Probat, Bosch, IMA a iné. Za desať rokov sme vo firme preinvestovali viac ako 16 miliónov eur.

Budova v Spišskej Belej Baliarne obchodu a.s. Poprad Sklad - Baliarne obchodu a.s. Poprad Ručné triedenie zŕn Extra špeciál

Najúspešnejším v histórii Baliarní obchodu, a.s. Poprad bol rok 2005, a to z každej stránky. Práve v tomto roku spoločnosť obhájila certifikáty, ktoré sú zárukou vynikajúcej kvality výrobkov aj do budúcnosti.

Dostali sme nasledovné certifikáty:
EN ISO 14001 : 2015
BS OHSAS 18001 : 2007
EN ISO 9001 : 2015

EN ISO 14001 : 2015 BS OHSAS 18001 : 2007 EN ISO 9001 : 2015

Naším cieľom je čo najväčšia spokojnosť zákazníka, dosiahnutie čo najvyššej kvality a zároveň dodržiavanie európskych štandardov vo všetkých oblastiach vrátane bezpečnosti a ekológie. Na jeho dosiahnutie využívame celé svoje know how, technológie a investície.

PR články – rok 2014
  • Sudoku – Zdroj: Nový čas pre ženy, 30. január 2014
PR články – rok 2013
PR články – rok 2012
PR články – rok 2011
PR články – rok 2010
PR články – rok 2009