Popradská

Espresso selection

2. august 2017

Zrnkovým kávam Colombia espresso, Espresso professional a Finca caffé prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží… celý článok

Finca

obrázok kávy

Káva Finca café espresso de luxe je kávou najvyššej kvality. Precízne nastavený pomer jednotlivých druhov káv je vytvorený pre maximálny kávový zážitok. Na exkluzivite jej pridáva aj fakt, že kávové zrná pred samotným zabalením prejdú ručným triedením. Minimalizovaním počtu zlých zŕn je šálka kávy pripravená z tejto zmesi harmonická, s dokonalou penou. Čerstvým zomletím, prípravou na kvalitnom presso stroji získate nápoj, ktorý nazývame káva v tom pravom zmysle.

Ručne triedené zrná

Ručne triedené zrná

Pri výberovej Popadskej káve Finca espresso de Luxe, každé zrno prejde cez tzv. elektronické oko. Je to špičková technológia, ktorá dokáže rozpoznať veľkosť, farbu a kvalitu zrna tak, aby sa použili len tie najdokonalejšie zrná. Naša Popradská káva Colombia prejde aj napriek tejto technológii ručným triedením, keďže ľudské oko nič nenahradí. Jedine tak zabezpečíme, že použijeme len tie najvhodnejšie zrná.

Spôsob prípravy a odporúčané dávkovanie

Presso

Káva Finca café je predurčená na použitie typu presso. Takto pripravená káva vynikne v svojej plnej chuti a aróme. Taktiež je možné použiť kávu po zomletí klasickým zalievaním.

Na prípravu kvalitného nápoja použite 7 g kávy na jednu šálku.

Hmotnosť balenia:

Hmotnosť balenia