Popradská

Espresso selection

2. august 2017

Zrnkovým kávam Colombia espresso, Espresso professional a Finca caffé prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží… celý článok

Bez kofeínu

obrázok kávy

Naša Bezkofeínová káva vďaka starostlivému spracovaniu nestráca zo svojej chuti i napriek minimálnemu obsahu kofeínu. Jej tradičnú chuť a lahodnú arómu si môžete vychutnávať aj pred spaním. Tento druh kávy je vhodný pre všetkých, ktorým tradičná kofeínová káva spôsobuje zdravotné problémy.

Obsah kofeínu

Bez kofeínu

Popradská káva Bez kofeínu je vyrobená zo zŕn s takmer nulovým obsahom kofeínu. Samotná dekofeinácia (zníženie obsahu kofeínu v káve) prebieha ešte na zelených kávových zrnách. Naša spoločnosť používa selektívnu dekofeináciu. Zelené zrná kávy sa najprv predparia a potom sa približne na 10 hodín namočia do roztoku, v ktorom sa rozpustí kofeín. Po vylúhovaní kofeínu sa zrná vysušia a opäť preperú v pare, aby sa úplne odstránil vylúhovací roztok. Ide o veľmi čistý proces spracovania, pričom sa zachová prirodzená kávová chuť.

Spôsob prípravy a odporúčané dávkovanie

Spôsob prípravy a odporúčané dávkovanie

Vhodný spôsob prípravy kávy Bez kofeínu je zalievanie vriacou vodou, prekvapkávanie a taktiež je káva vhodná ako francúzske presso – Cafetiera. Na prípravu kvalitného nápoja použite 7 g kávy na jednu šálku.

Hmotnosť balenia:

Hmotnosť balenia