Popradská

Espresso selection

2. august 2017

Zrnkovým kávam Colombia espresso, Espresso professional a Finca caffé prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží… celý článok

Colombia

obrázok kávy

Káva Colombia je výnimočnou zmesou kávových zŕn Arabica rastúcich vo vysokých nadmorských výškach.
Starostlivé praženie najmodernejšou technológiou ponúka vyváženú chuť plnú harmónie. Ručne triedené zrná sú zárukou exkluzívnosti. Kávu Colombia si najlepšie vychutnáte ako presso, alebo tiež po pomletí zŕn ako zalievanú kávu. Káva si zachová nezameniteľnú arómu a dokonale vynikne jej brilantná chuť.

Pôvod kávy

Káva pochádza z regiónu Kolumbia.
Kolumbijská káva, ktorá sa pýši bohatým, krémovitým, čokoládovým základom, sa vyznačuje škálou ovocných vôní, napr. limety, pomaranča, bergamotu a niekedy aj jazmínu. Karamel a niekedy opečený chlieb sú ďalšie vnímané vône. Vytvára kultivovanú chuť s dokonalou rovnováhou horkých, kyslých a sladkých odtieňov a zľahka vyzretou a zároveň plnou príchuťou.

Ručne triedené zrná

Ručne triedené zrná

Pri výberovej zrnkovej Popradskej káve Colombia, každé zrno prejde cez tzv. elektronické oko. Je to špičková technológia, ktorá dokáže rozpoznať veľkosť, farbu a kvalitu zrna tak, aby sa použili len tie najdokonalejšie zrná. Naša Popradská káva Colombia prejde aj napriek tejto technológii ručným triedením, keďže ľudské oko nič nenahradí. Jedine tak zabezpečíme, že použijeme len tie najvhodnejšie zrná.

High Ground Coffee

High Ground Coffee – HGC – predstavuje prvotriednu kvalitu kolumbijskej kávy. Toto označenie hovorí o tom, že káva je pestovaná vo vysokých nadmorských výškach, vďaka čomu je zrno tvrdšie a jeho kvalita neoceniteľná.

Spôsob prípravy a odporúčané dávkovanie

Káva Colombia je predurčená na použitie typu presso. Takto pripravená káva vynikne v svojej plnej chuti a aróme. Taktiež je možné použiť kávu po zomletí klasickým zalievaním.

Na prípravu kvalitného nápoja použite 7 g kávy na jednu šálku.

Hmotnosť balenia:

Hmotnosť balenia